صفحه اصلی / خبر ها

ادامه مطلب


مراسم روز جهانی استاندارد ایران در سایت اسمیک منتشر شد

احسان اووت، دبیرکل موسسه استاندارد واندازه شناسی کشورهای اسلامی ( اسمیک) پس از سفر به ایران و  بازگشت به ترکیه، گزارشی از برگزاری مراسم روز جهانی استاندارد در تهران و میزبانی سازمان ملی استاندارد ایران و همچنین تلاش  این سازمان برای افزایش آگاهی درباره استانداردها را در سایت اسمیک به نشانی www.smiic.org  منتشر کرد.

وی در این گزارش، به بیان بخش هایی از سخنرانی خود در مراسم روز جهانی استاندارد با حضور معاون اول رییس جمهور پرداخت.

دبیرکل اسمیک سخنان خود را با تشکر از سازمان های بین المللی، منطقه ای و ملی استاندارد به دلیل تلاشهای فراوان در زمینه استانداردسازی ادامه داد و بر تعهد اسمیک برای ارتقاء آگاهی در مورد استانداردها برای تقویت نوآوری و ایجاد فرصتهای اقتصادی آینده، تاکید کرد.

احسان اووت در این گزارش اظهار داشته که مراسم روز جهانی استاندارد در ایران یک رویداد مثمر ثمر برای تجلیل از تلاشهای مشترک انجام شده در زمینه استاندارد سازی و ادای احترام به همه افراد دخیل در فرایند تدوین استانداردها بود.

دبیرکل اسمیک در انتهای مطلب منتشر شده خود اعلام داشته در جریان این سفر با رئیس و اعضای کمیته حلال سازمان ملی استاندارد ایران ملاقات داشته و همچنین با رئیس و سایر مدیران ارشد سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و اهداف و فعالیت های سازمان متبوع خود را تشریح کرد.


ادامه مطلب


معرفی 15 واحد تولیدی نمونه استان تهران

معرفی 15 واحد تولیدی نمونه استان تهران
در آیین تقدیر از واحدهای تولیدی نمونۀ استان تهران، 15 واحد تولیدی نمونه، در حضور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، استاندار و رئیس اتاق بازرگانی تهران معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، این مراسم صبح امروز دهم آذرماه در سالن همایش‌های بین‌المللی هتل بزرگ ارم برگزار شد و 11 واحد تولیدی شامل آبادگران( برای فرآورده افزودنی‌ شیمیایی بتن)، نفت پاسارگاد( برای فرآورده قیر)، میهن( برای فرآورده پنیر خامه‌ای)، اتحاد موتور (برای فرآورده تیغه و بازوی برف‌پاک‌کن خودرو )، شوفاژکار( برای فرآورده دیگ چدنی شوفاژ)، لوله گستر خادمی( برای فرآورده لوله و اتصالات پلاستیکی پلی‌وینیل کلیرید سخت- مورد مصرف برای فاضلاب ساختمان)، دامداران( برای فرآورده ماست طعم‌دار)، شودر و راسان( برای فرآورده شیر مخلوط بهداشتی اهرمی و مکانیکی )، قیران پخش ستاره ایرانیان ( برای فرآورده قیر) و الکتروژن( برای فرآورده الکترو موتور)، موفق به دریافت تندیس تولیدکننده نمونۀ استاندارد و کیفیت سال 97-98 شدند.
همچنین در آیین تقدیر از تولیدکنندگان نمونۀ استاندارد و کیفیت استان تهران، که نیره پیروز بخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، محمودرضا طاهری، مدیرکل استاندارد تهران، بسیاری از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، تولیدکنندگان و صنعتگران حضور داشتند، 4 واحد تولیدی نفت و گاز سیه‌فام( برای فرآورده قیر)، فهاب بتن ( برای فرآورده بتن آماده)، کوشش رادیاتور و رادیاتور ایران ( برای فرآورده رادیاتور خودرو)، در زمینه اهتمام به استانداردسازی موفق به دریافت لوح تقدیر می‌شوند.
همچنین در این مراسم، 3 آزمایشگاه‌‌ همکار شامل مرجعان خاتم، صنایع انفورماتیک و آزمون دانا پلاستیک، 3 شرکت‌ بازرسی شامل آراد پایا کیفیت، اندیشه پردازان صنعت پرشیا و کیان رایان کیفیت گستر و مرکز آموزشی متالورژی رازی، به عنوان همکار نمونه استاندارد معرفی شدند.
ادامه مطلب


نیره پیروزبخت: لزوم استفاده از بسته‌های حمایتی استاندارد برای تولید


رئیس سازمان ملی استاندارد در آیین تقدیر از واحدهای تولیدی نمونه استان تهران، بر لزوم استفاده از بسته‌های حمایتی این سازمان برای تولیدکنندگان تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد تهران، نیره پیروزبخت در مراسم تقدیر از واحد‌های نمونه استاندارد استان تهران با اشاره به برگزاری جلسات متعدد شورای عالی استاندارد کشور با فاصله کم افزود: این نشان دهنده اهمیت موضوع استاندارد و اهمیت دادن مسئولان به آن است.
وی ابراز کرد: اهمیت طرح استاندارد نسبت به گذشته بیشتر شده است و بسیاری از کالا‌های ایرانی برای افزایش اعتماد مردم در پی دریافت نشان استاندارد هستند و ما به عنوان متولی سازمان استاندارد نیاز داریم مفهوم استاندارد را به مردم معرفی کنیم، تا بسیاری از مشکلات و محدودیت‌ها حل شود.
در این مراسم که از 15 واحد تولیدی نمونه استان تهران تقدیر شد، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به افزایش صادرات نسبت به واردات با وجود مشکلات، افزود: این موضوع حاصل صبر و تحمل در برابر تحریم‌ها و سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی است.
وی به رشد و توسعه اقتصادی کشور‌های اروپایی در اواخر دهه ۹۰ میلادی اشاره کرد و گفت: در آن سال‌ها این کشور‌ها برای رهایی از مشکلات زیست محیطی و آب مورد استفاده، با طراحی استاندارد‌های جدید، تولید فولاد را در کشورشان محدود و تمایل به استفاده از تولیدات کشورمان داشتند.
پیروزبخت، تلاش و ایستادگی تولیدکنندگان را قابل تحسین دانست و افزود: باید از تولیدات با کیفیت این واحد‌ها حمایت شود. این مقام مسؤول افزود: در دهه‌های گدشته همزمان با افزایش تکنولوژی برخی از بنگاه‌های اقتصادی مانند فولاد سازی به دلیل مشکلات زیست محیطی مجبور به تعییر رویه فعالیت خود شدند با این وجود هنوز نیازمند بازنگری جدی در این حوزه هستیم.


ادامه مطلب


آیین قدردانی از واحدهای نمونه استاندارد استان تهران برگزار شد

مراسم آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد در استان تهران، با حضور رییس، معاونان و جمعی از مدیران سازمان ملی استاندارد ایران، استاندار تهران و رییس اتاق بازرگانی صنایع و معادن استان تهران و همچنین جمع کثیری از تولیدکنندگان و صنعتگران در هتل ارم تهران برگزار شد.

در این مراسم، محمود رضا طاهری، مدیرکل استاندارد استان تهران، تسهیل تولید را یکی از برنامه های اجرایی این اداره کل معرفی کرد و گفت: با همکاری اتاق تهران ، انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی و حمایت های دادستانی، توانستیم گزارش عملکرد مناسبی را در کارنامه کاری این اداره کل داشته باشیم.

طاهری دستاوردهای حاصله را مرهون همراهی تولیدکنندگان و صنعتگران با استاندارد دانست و گفت: اقتصاد صنعتی پویا، با همت تلاشگران این عرصه و حرکت در راستای بهبود مستمر کیفیت محصولات داخلی تجلی می یابد.

مدیرکل استاندارد استان تهران اعطای گواهی استاندارد محصولات دانش بنیان و ورود این اداره کل به بحث حلال را در سایه قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد از برنامه هایی دانست که در استان تهران به صورت پایلوت اجرایی شده و نتایج خوبی را به دنبال داشته است.

در این مراسم 11 واحد تولیدی آبادگران( برای فرآورده افزودنی‌ شیمیایی بتن)، نفت پاسارگاد( برای فرآورده قیر)، میهن( برای فرآورده پنیر خامه‌ای)، اتحاد موتور (برای فرآورده تیغه و بازوی برف‌پاک‌کن خودرو )، شوفاژکار( برای فرآورده دیگ چدنی شوفاژ)، لوله گستر خادمی( برای فرآورده لوله و اتصالات پلاستیکی پلی‌وینیل کلیرید سخت- مورد مصرف برای فاضلاب ساختمان)، دامداران( برای فرآورده ماست طعم‌دار)، شودر و راسان( برای فرآورده شیر مخلوط بهداشتی اهرمی و مکانیکی )، قیران پخش ستاره ایرانیان ( برای فرآورده قیر) و الکتروژن( برای فرآورده الکترو موتور)، موفق به دریافت تندیس و 4 واحد تولیدی نفت و گاز سیه‌فام( برای فرآورده قیر)، فهاب بتن ( برای فرآورده بتن آماده)، کوشش رادیاتور و رادیاتور ایران ( برای فرآورده رادیاتور خودرو)، در زمینه اهتمام به استانداردسازی موفق به دریافت لوح تقدیر شدند، همچنین 3 آزمایشگاه‌‌ همکار شامل مرجعان خاتم، صنایع انفورماتیک و آزمون دانا پلاستیک و 3 شرکت‌ بازرسی شامل آراد پایا کیفیت، اندیشه پردازان صنعت پرشیا و کیان رایان کیفیت گستر و مرکز آموزشی متالورژی رازی، به عنوان همکار نمونه استاندارد معرفی شدند.