صفحه اصلی / خبر ها

ادامه مطلب


ایران تدوین استاندارد بین المللی ویژگی های ظروف چینی غذا خوری را مدیریت می کند

متخصصان ایران علاوه بر هدایت تدوین استاندارد بین المللی ویژگی های ظروف چینی غذا خوری، گروه کاری در کمیته فنی  ظروف سرامیکی، شیشه آلات و ظروف شیشه ای سرامیکی را مدیریت می کند.
به گزارش دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی، با تلاش و همکاری متخصصان و صاحبنظران کشور و با توجه به پتانسیل های فنی موجود در کشور، یک پیشنهاد استاندارد بین المللیISO  با کسب حداکثر آراء توسط کشورهای عضو به مدیریت جمهوری اسلامی ایران، به عنوان پروژه کاری جدید تصویب شد.
برهمین اساس، پیشنهاد تدوین استاندارد بین المللی با عنوان "ظروف چینی- ویژگی ها و روش های آزمون"، با مدیریت ایران در سازمان بین المللی استانداردسازی ISO طرح و در کمیته فنی ISO/TC 166 با عنوان "ظروف سرامیکی، شیشه آلات و ظروف شیشه ای سرامیکی" تصویب شد.
گفتنی است، در این کمیته فنی،  15 كشور از جمله ایران عضويت فعال دارند و 29 كشور نيز عضوناظر هستند و مسئولیت اداره ی دبیرخانه آن برعهده ی کشور فرانسه می باشد.


ادامه مطلب


توقیف همبرگرهای غیراستاندارد در تهران

توقیف همبرگرهای غیراستاندارد در تهران
محمودرضا طاهری از توقیف و جمع‌آوری  300 کارتن همبرگر غیراستاندارد از واحد تولیدی دشت‌گل آنی، در یک واحد تولیدی در استان تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد تهران، طاهری مدیرکل استاندارد تهران در تشریح این خبر افزود: در جریان بازرسی‌های کارشناسان استاندارد از واحدهای تولیدی، تولیدات غیراستاندارد و بدون مجوز واحدتولیدی همبرگر با نام تجاری آنی‌شف و ماکارا که اقدام به جعل علامت استاندارد نیز می‌نمود، شناسایی و توقیف شد.
وی با تاکید بر اقدام قانونی علیه این متخلف، گفت: از ابتدای سال تاکنون، 1152 مورد بازرسی از واحدهای صنایع غذایی و حدود 2400 مورد نمونه‌برداری از این واحدها برای آنجام آزمون‌های استاندارد، انجام، که به ابطال 57 پروانه و توقیفات کالاهای غیراستاندارد در این صنعت منتج شده‌است.
ادامه مطلب


استانداردسازی محصولات کشاورزی بحث روز دنیا است

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: استانداردسازی محصولات کشاورزی بحث روز دنیا است تا محیط زیست، آب و خاک را حفظ کند و تولید محصول سالم در شرایط سخت اقتصادی و تحریم را مهیا خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی استاندارد،  مراسم رونمایی از تلاش‌ها و توانمندی‌های زنان روستایی و عشایری با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری،  معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی، روز دوشنبه 28 مهرماه سال جاری در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

در این مراسم، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تبریک روز جهانی زنان روستایی اظهار کرد: اگر به نقش زنان در روستاها توجه شود، کیفیت و پایداری زندگی در روستاها را شاهد خواهیم بود و تولیدات روستایی در سلامت، غذا و اقتصاد کشور نمود پیدا خواهد کرد.

 وی افزود: طرح استانداردسازی محصولات کشاورزی که امنیت غذایی، سلامت محیط زیست و اقتصاد روستا را شامل می شود، از اقدامات بسیار خوب سازمان استاندارد است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده تصریح کرد: بحث استان بسیاری از زنان روستایی و عشایری تحصیل‌کرده هستند که می‌توانند روستا را به کانون بالندگی و توسعه کشور تبدیل کنند.

ابتکار خاطرنشان کرد: استفاده از فناوری‌های نوین، تحول بزرگی است که در کشور ما در حال انجام است و بسیاری از زنان روستایی و عشایری تحصیل‌کرده هستند که می‌توانند روستا را به کانون بالندگی و توسعه کشور تبدیل کنند.


ادامه مطلب


تقدیر نماینده مجلس از عملکرد خوب استاندارد در جامعه

سید غنی نظری، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، امروز  با رییس سازمان ملی استاندارد ایران دیدار و گفت و گو کرد. 

نظری در این دیدار با تبریک روز جهانی استاندارد، عملکرد سازمان ملی استاندارد ایران را مورد تقدیر قرار داد و از تلاشهای رییس، مدیران و کارشناسان سازمان ملی استاندارد ایران برای ارتقای استاندارد و بهبود کیفیت تولیدات داخلی قدردانی کرد.

وی مجلس را حامی استاندارد دانست و اظهارداشت: موضوع استاندارد برای ایمنی و آسایش جامعه از اهمیت خاصی برخوردار است.

در این دیدار، هاشم علایی، مدیرکل استاندارد استان اردبیل، نماینده مردم خلخال و کوثر را همراهی کرد.