رییس سازمان ملی استاندارد ایران: رونق اقتصادی با تعامل بین سازمانی محقق می شود

رییس سازمان ملی استاندارد ایران: رونق اقتصادی با تعامل بین سازمانی محقق می شود

رییس سازمان ملی استاندارد ایران: رونق اقتصادی با تعامل بین سازمانی محقق می شود

تعامل بین دستگاهی در کشور، زمینه رشد اقتصادی و رونق صادرات را فراهم می آورد.
به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین‌الملل: نیره پیروزبخت،  شامگاه سه شنبه  در جلسه شورای اداری شهرستان مریوان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: فعالیت های اقتصادی در استان کردستان روند توسعه رو به رشدی را دنبال می کند.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: سازمان استاندارد یک سازمان حاکمیتی و فرابخشی است و به دلیل نقش و اهمیتی که در سلامت و امینی و صادرات و واردات دارد  باید توسعه یابد.
وی با اشاره به مشکلات جزئی صادرات از مرز باشماق اظهار داشت: همین اندک مسائل در تعامل بین دستگاه های استان رفع می شود.
پیروزبخت با بیان اینکه سطح استاندارد های ایران بالاتر از استاندارد عراق است افزود: در دوره های مختلف خواسته های طرفین در زمینه صادرات مورد بررسی قرار گرفته و در صدد موانع موجود هستیم.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه، اظهار داشت: صادرات به سلیمانیه از کردستان دارای مشکلات پیچیده تری است که با مذاکرات مرزی می توان این مشکلات را رفع کرد.
وی افزود: درصورتیکه هماهنگی درون استانی میان دستگاه ها بوجود آید در تجارت با کشور های مختلف به مشکل بر نخواهیم خورد.
در ابتدای این نشست ، شفيعي، فرماندار مریوان با ارايه گزارشی از وضعیت اقتصادی و جایگاه مریوان در صادرات و واردات گفت: ما از رییس سازمان ملی استاندارد ایران تقاضا داریم که به دلیل تنوع فعالیت های اقتصادی و واردات و صادرات در این شهرستان آزمایشگاه های تخصصی در این شهرستان تاسیس و نمايندگي استاندارد به اداره ارتقاء یابد.
فرماندار مریوان افزود: بزودی علاوه بر مرز باشماق دو نقطه مرزی دیگر نیز به عنوان مبادی ورودی و خروجی کالا آماده سازی می شود و به همین دلیل ارتقای جایگاه و تعداد نیروهای سازمان ملی استاندارد ایران در مریوان ضرورت دارد.
شفيعي ادامه داد: ما سازمان ملی استاندارد ایران را در تکمیل ساختمان و تجهیز آزمایشگاه ها همراهی خواهیم کرد.
بر اساس این گزارش، در این جلسه تعدادی از مدیران اقتصادی مریوان مشکلات و تنگناهای قانونی و اداری و زمینه های همکاری و حمایت سازمان ملی استاندارد را برشمردند.
در این جلسه علاوه بر مدیران اقتصادی شهرستان مریوان، مدیران آزمایشگاه های همکار و مدیران کل استان های مرزی استاندارد نیز حضور داشتند.

تاریخ خبر: 
۱۳۹۶/۰۵/۲۵