صفحه اصلی / خبر ها

ادامه مطلب


فعالیت‌های اطلاع‌رسانی و ترویجی استاندارد باید تقویت و روزآمد شود

مدیرکل استاندارد استان تهران در جلسه‌ای که به منظور تعامل سازنده بخش‌های مختلف این اداره‌کل در زمینه برنامه‌های ترویجی و اطلاع‌رسانی تشکیل شد، تاکید کرد: فعالیت‌ها و اقدامات ترویجی و اطلاع‌رسانی باید بر اساس سیاست‌گذاری و خط مشی از پیش‌تعیین‌شده و هدفمند باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، عباس نوری با تاکید بر اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی و فعالیت‌های ارتباطی در اشاعه فرهنگ استاندارد، گفت: به همین منظور باید بخش‌‌های روابط عمومی، فناوری اطلاعات، آموزش و ترویج با هم تعاملات بیشتر و موثرتری داشته‌باشند.
در این جلسه مهدی زحمتکش، معاون استانداردسازی و آموزش، مانیا فرزان، رئیس اداره آموزش، زینب علی‌محمدی مسؤول روابط عمومی و نسیم تقی‌زاده رئیس اداره فناوری اطلاعات به گزارش عملکرد و ارائه پیشنهاداتی در این زمینه پرداختند.


ادامه مطلب


عباس نوری مدیرکل استاندارد استان تهران شد

جلسه تودیع و معارفه مدیران سابق و جدید اداره‌کل استاندارد استان تهران با حضور درستکار، معاون سازمان ملی استاندارد ایران، امروز برگزارشد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، در این جلسه که با حضور درستکار، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی منابع انسانی سازمان برگزار شد، از خدمات ارزنده محمودرضا طاهری، مدیرکل سابق قدردانی و عباس نوری، به عنوان مدیرکل جدید معرفی گردید.
درستکار در جمع کارکنان اداره‌کل، طاهری را از سرمایه‌های گران‌سنگ خانواده استاندارد عنوان کرد و افزود: قطعا، با شناختی که از انگیزه و تجربه‌ آقای نوری دارم، وی نیز بخوبی از عهده این مسؤولیت برخواهد آمد.
عباس نوری نیز در سخنانی، ضمن تقدیر و تشکر از اعتماد ریاست عالی سازمان، گفت: با استعانت از خداوند متعال و بهره‌گیری از تجارب ارزنده همکاران، آینده‌ای روشن برای استاندارد تهران رقم خواهیم زد.
ادامه مطلب


سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان یکی از دستگاه های برتر دولتی معرفی شد

به گزارش مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات، سازمان ملی استاندارد ایران؛ رتبه اول را در دو شاخص دولت مشارکتی و شفافیت دستگاهی در بین دستگاههای دولتی برتر کسب کرد.
بر اساس ارزیابی سازمان فناوری اطلاعات ایران و دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، سازمان ملی استاندارد ایران با کسب امتیاز 91.90 در شاخص های ارزیابی استقرار دولت الکترونیک، در بین 10 دستگاه برتر قرار گرفت.
سازمان ملی استاندارد در بین 163 دستگاه، با کسب رتبه هشتم نسبت به دوره قبل 19 پله صعود داشته است.
ارزیابی خدمات دستگاههای اجرایی در اجرای مواد 67 و 68 قانون برنامه ششم توسعه، هرساله توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران و دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات در 4 محور دولت کاربر محور، دولت شفاف، دولت یکپارچه و دولت مشارکتی انجام و نتایج به مراجع ذیربط از جمله ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی ارائه می شود.


ادامه مطلب


بیش از ۲۳۰۰ واحد تولیدی در استان تهران تحت پوشش استاندارد است

مدیرکل استاندارد تهران در بازدید از واحد تولیدی کلاچ‌سازی شایان صنعت، گفت: ۲۳۵۰واحد معتبر در استان تهران فعال‌ و تحت پوشش این اداره‌کل‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل استاندارد استان تهران، طاهری بازدید چهل و هفتم خود از واحدهای تولیدی و خدماتی استان را  از کلاچ‌سازی  شایان صنعت، تولیدکننده ۱۲مدل انواع دیسک و صفحه کلاچ خودرو، انجام داد.
طاهری با اعلام تشویقی بودن استاندارد این دو فراورده گفت: در یازده ماه نخست سال، ۱۰۶ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی صادر و تجدید شده است.
این واحد که در کیلومتر ۱۵جاده مخصوص کرج واقع‌شده است، ۲۳سال سابقه فعالیت و همکاری با خودروسازان داخلی را دارد. این واحد با ظرفیت تولید کنونی ۸۰هزار مجموعه در ماه، برای ۲۱۶ نیروی متخصص اشتغالزایی کرده‌است.
در استان تهران تنها دو واحد تولیدکننده دیسک و صفحه کلاچ مجوز استاندارد دارند.